माओवादी सर्वसम्मत्, काँग्रेस–एमालेको मिल्नै सकेन

 आवाज संवाददाता     २१ आश्विन २०७४, शनिबार

दोलखा, २१ असोज

आगामी प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभाका लागि नेकपा माओवादी केन्द्र दोलखाले सर्वसम्मत उम्मेद्वार छनौट गरी केन्द्रमा सिफारिस गरेको छ । तर नेपाली काँग्रेस र नेकपा एमालेले भने जिल्लामा उम्मेद्वार मिलाउन नसकेपछि दाबी गर्नेजतिको नामावली प्रदेश र केन्द्रीय कमिटीमा जस्ताको जस्तै सिफारिस गरेको छ ।

नेपाली काँग्रेसबाट को को परे ?

१.  प्रत्यक्ष उम्मेदवार प्रतिनिधिसभा सदस्य

१.१ मा. जिपछिरिङ लामा

१.२ रुद्रबहादुर खड्का

१.३ देवीप्रसाद न्यौपाने

१.४ उद्धवराज काफ्ले पूर्वसभापति,

१.५ ताराबहादुर कोइराला

१.६ कुन्दनराज काफ्ले

२.  समानुपातिक उम्मेदवार प्रतिनिधिसभा सदस्य

वीरमान शेर्पा,

मधवमणि राजभण्डारी

शान्तकृष्ण श्रेष्ठ

४. प्रदेश सभा प्रत्यक्ष उम्मेदवार क्षेत्र नं १

४.१ दिपक तामाङ (पाख्रिन)

४.२ वर्मा लामा महासमिति सदस्य

४.३ राजु उप्रेती

४.४ श्यामप्रसाद उप्रेती

५. प्रदेश सभा समानुपातिक उम्मेदवार क्षेत्र नं १

५.१ अमृत जिरेल

५.२ आङपासङ शेर्पा

५.३ कृष्णगोपाल केसी

५.४ चरित्रकुमार बम्जन

५.५ तारा थपलिया

५.६ पुस्कर कुमार खड्का

५.७ विनिता अधिकारी (काफ्ले)

५.८ भवेन्द्र कार्की

५.९ रोचना उप्रेती

५.१० सिर्जना सुवेदी

५.११ सूर्य कामी

 

६. प्रदेश सभा प्रत्यक्ष उम्मेदवार क्षेत्र नं २

६.१ इश्वरनारायण मानन्धर

६.२ उद्धव बस्नेत

६.३ कुलराज थापा

६.४ केशवराज चौलागाई

६.५ गोपी शिवकोटी

६.६ चित्रबहादुर कार्की

६.७ च्याङा शेर्पा

६.८ जगत श्रेष्ठ

६.९ जयराम श्रेष्ठ

६.१० दावादोर्जे तामाङ

६.११ वैकुण्ठनारायण प्रधान

६.१२ राकेश श्रेष्ठ

६.१३ रामबहादुर बस्नेत

६.१४ रेखबहादुर अधिकारी

६.१५ सन्तोष पाण्डे

६.१६ सीताराम शाही ठकुरी

६.१७ हरिबहादुर श्रेष्ठ

 

७. प्रदेश सभा समानुपातिक उम्मेदवार क्षेत्र नं २

७.१ आङनिमा शेर्पा

७.२ उर्मिला कार्की

७.३ कृष्णबहादुर खड्का

७.४ गोपीलाल थामी

७.५ टेकराज शिवकोटी

७.६ तत्वकृष्ण श्रेष्ठ

७.७ मोहनबहादुर रिजाल

७.८ रुपा श्रेष्ठ

७.९ रोदना घिमिरे

७.१० सिंहबहादुर ताामाङ

 

नेकपा एमालेबाट

प्रतिनिधि सभा प्रत्यक्ष तर्फ :
(१)  आनन्द प्रसाद पाेखरेल
(२)  दिव्यध्वज कार्की
(३)  धर्मेन्द्र माेक्तान
(४)  पशुपति चाैलागाई
(५)  पार्वत गुरुङ

प्रतिनिधि सभा समानुपातिक तर्फ :
(१)  ईश्वर बहादुर विश्वकर्मा (ईश्वरी रिजाल)
(२)  कुमार विश्वकर्मा
(३)  कृष्ण बहादुर श्रेष्ठ
(४)  गणेश बस्नेत
(५)  रचना खड्का
(६)  पाशाङ शेर्पा
(७)  शान्ति पाख्रिन
(८)  दुर्गा थापा

प्रदेश सभा निर्वाचन दाेलखा निर्वाचन क्षेत्र नं.१, प्रत्यक्ष तर्फ:
(१)  गाेपाल न्याैपाने
(२)  बसन्तराज कार्की
(३)  बाबुकाजी कार्की
(४)  श्याम कुमार बस्नेत
(५)  शिव प्रसाद भण्डारी
(६)  भीम प्रसाद दाहाल

प्रदेश सभा निर्वाचन दाेलखा क्षेत्र नं.१, समानुपातिक तर्फ :
(१)  उर्मिला सुनुवाइ
(२)  नवीन कुमार नेपाली
(३)  मित्र बहादुर जिरेल
(४)  राम प्रसाद रिमाल
(५)  राेचकुमारी चाैलागाई
(६)  सरस्वती बस्नेत
(७)  शान्ति कुमारी तामाङ
(८)  हर्कमान पाख्रिन

प्रदेश सभा निर्वाचन दाेलखा क्षेत्र नं.२, प्रत्यक्ष तर्फ:
(१)  गुण बहादुर बुढाथोकी
(२)  दिनेशराज शिवाकोटी
(३)  बालकृष्ण शिवाकोटी
(४)  भुवन के.सी.
(५)  माधवलाल कायस्थ
(६)  लालकुमार के.सी.

प्रदेश सभा निर्वाचन दाेलखा क्षेत्र नं.२, समानुपातिक तर्फ :
(१)  कमला ओली
(२)  घनश्याम विश्वकर्मा
(३)  छिरिङवाङ्दे शेर्पा
(४)  टेकबहादुर सुनुवार (घतानी)
(५)  ठुला बहादुर थामी
(६)  थीरबहादुर माेक्तान
(७) धनबहादुर तामाङ
(८)  भावानी कार्की
(९)  मानध्वज लामा

नेकपा माओवादी केन्द्रबाट

प्रतिनिधि सभा प्रत्यक्ष तर्फ :
(१)  देवी खड्का 

प्रतिनिधि सभा समानुपातिक तर्फ :
(१) कृष्ण भुजेल
(२)  रिता रिमाल
(३)  नविन जिरेल
(४)  भिमवहादुर श्रेष्ठ

प्रदेश सभा निर्वाचन दाेलखा निर्वाचन क्षेत्र नं.१, प्रत्यक्ष तर्फ:
(१)  विशाल खड्का

प्रदेश सभा निर्वाचन दाेलखा क्षेत्र नं.१, समानुपातिक तर्फ :
(१)  हिमाली गोले
(२)  छिरिङ शेर्पा
(३)  डिएन शेर्पा
(४)  तेजवहादुर गोले
(५)  तक्त जिरेल
(६)  कृष्णमाया कार्की

प्रदेश सभा निर्वाचन दाेलखा क्षेत्र नं.२, प्रत्यक्ष तर्फ:
(१)  नरवहादुर पाख्रिन

प्रदेश सभा निर्वाचन दाेलखा क्षेत्र नं.२, समानुपातिक तर्फ :
(१)  जितकुमार मोक्तान
(२)  बर्जुराम घतानी
(३)  सोम तामाङ
(४)  लक्ष्मी थामी

फेसबुक मार्फत कमेन्ट गर्नुहोस् ।