माओवादी केन्द्र आयोजक समिति २१ सय सदस्यीय (सूचिसहित)

 आवाज संवाददाता     ११ श्रावण २०७३, मंगलवार

काठमाडौं, ११ साउन । नेकपा माओवादी केन्द्रको केन्द्रीय समिति सम्भवतः संसारकै सबैभन्दा ठूलो केन्द्रीय समिति बनेको छ । २ हजार १ सय सदस्यीय केन्द्रीय समितिलाई हाल माओवादीले महाधिवेशन आयोजक समितिमा रुपान्तरण गरेको छ ।
साझापोस्टले उक्त संसारकै ठूलो केन्द्रीय समितिको नामावली फेला पारेको छ । प्रस्तुत छ २ हजार १ सय सदस्यीय केन्द्रीय समितिको नामावली :

पूर्व एमाओवादीबाट

अध्यक्ष– पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’, नारायणकाजी श्रेष्ठ ‘प्रकाश’, कृष्णबहादुर महरा ‘अमरसिंह’, टोपबहादुर रायमाझी ‘अनील’, गिरिराजमणि पोखरेल ‘पियूष’, वर्षमान पुन ‘अनन्त’, हरिबोल गजुरेल ‘शीतलकुमार’, अग्निप्रसाद सापकोटा ‘कन्चन’, शक्ति बहादुर बस्नेत ‘सुरेश सिंह’, जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’, लोकेन्द्र बिष्ट मगर ‘अभ्यास’, चक्रपाणि खनाल ‘बलदेव’, गोपाल किराती ‘साइला’, लीलामणि पोख्रेल ‘अभिषेक’, दीनानाथ शर्मा ‘अशोक’, हितराज पाण्डे ‘उत्तम’, सुरेन्द्र कार्की ‘पार्थ’, लेखराज भट्ट ‘राकेश’, विश्वभक्त दुलाल ‘आहुति’, विश्वनाथ शाह ‘कुमार’, डिलाराम आचार्य ‘सुरेन्द्र’, उर्मिला अर्याल, नारायण प्रसाद दाहाल ‘सरल’, सन्तु दराई ‘परवाना’, गणेशमान पुन ‘रश्मी’, हितबहादुर तामाङ ‘शमशेर’, जगप्रसाद शर्मा ‘अपार’, कालीबहादुर मल्ल ‘जीतेन्द्र’, कमला रोका ‘क्रान्ति’, झक्कुप्रसाद सुवेदी ‘अधिकार’, हरिराज अधिकारी ‘कुमार’, प्रभु साह ‘मुक्ति’, टंक आङबुहाङ ‘प्रभाव’ ।

सुरेशकुमार राई ‘हिमाल’, शशी श्रेष्ठ ‘जेनी’, प्रल्हाद बुढाथोकी ‘क्षितिज’, डी.आर. पौडेल ‘प्रवीण’, रेखा शर्मा ‘सृजना’, पूर्णकुमारी सुवेदी ‘शीला’, लीलबहादुर थापा ‘जंगध्वज होग्ले’, गिरिधारीलाल न्यौपाने ‘विकास’, गंगा कार्की ‘विश्व’, जोखबहादुर महरा ‘प्रताप’, पुष्पविक्रम मल्ल ‘सिंह’, खगराज भट्ट ‘विनोद’, दीपेन्द्रकुमार पुन मगर ‘सिजल’, टेकबहादुर बस्नेत ‘समर सिंह’, महेश्वर गहतराज ‘अथक’, तेजबहादुर वली ‘प्रतीक’, कालीबहादुर मगर, धनबहादुर मास्की ‘राजेश’, डोरप्रसाद उपाध्याय ‘निर्मलकुमार’, कृष्ण प्रसाद सापकोटा ‘देशबन्धु’, भीमबहादुर कडायत, केशव नेपाल ‘विजय कुमार’, जीवन गौतम ‘अतुल’, हकिकुल्लाह खाँ ‘शरोज’, अञ्जना विसंखे ‘अनन्त’, ईश्वरी प्रसाद भट्टराई ‘विनोद’, प्रकाश हरि पोखरेल ‘शैलेष’, पेशल खतिवडा, धावा लामा ‘विरु’, दीपबहादुर योञ्जन ‘घ्याल्चन’, राजु खड्का ‘रुस्तम’, दिनेश पन्थी, धर्मदत्त देवकोटा ‘दर्शन’, कृष्णध्वज खड्का ‘सुदीप’, घनश्याम यादव ‘संघर्ष’, भरतप्रसाद साह ‘प्रभात’, रामचन्द्र मण्डल ‘प्रवीण’, शिवकुमार मण्डल ‘सुरज’, बोधमाया यादव ‘सरिता’, रामकुमारी चौधरी ‘रोजिना’, सुरेन्द्रप्रसाद जयसवाल ‘अशोक’, सत्य पहाडी ‘सुशनसिंह’, सीता पोख्रेल ‘मथुरा’, नारायणी शर्मा ‘प्रतीक्षा’, रेणु चन्द ‘रश्मी’, देवी खड्का ‘अस्मिता’, विमला सुवेदी ‘शशी’, समिता कार्की ‘अस्मीता’, अमरबहादुर तमु ‘रमन’, विष्णुप्रसाद चौधरी ‘प्रभात’, सूर्यमान दोङ्ग ‘लालध्वज’, श्रीप्रसाद जवेगु ‘विजय’, रामकुमार राई ‘पासाङ’ ।

दिलिप महर्जन ‘गंगाराम’, मानबहादुर बुढा मगर ‘विकल्प’, राजकाजी गुरुङ्ग ‘करण’, मुक्सामहाङ्ग मेयाङ्गबो ‘मुकेश’, क्षेत्रबहादुर श्रेष्ठ ‘अनील’, सुकबहादुर रोका ‘शरद’, महेन्द्रबहादुर शाही ‘प्रज्ज्वल’, दधिराम न्यौपाने ‘एम.एस.’, तारामान स्वार ‘नवीन’, तिलकराम शर्मा ‘हिमाल’, कृष्ण धिताल ‘विजय’, राजकुमार शर्मा ‘आर्ट’, राजुप्रसाद पौडेल ‘सन्देश’, शालिकराम जमकट्टेल ‘गम्भीर’, रामचन्द्र शर्मा ‘विज्ञान’, चित्रबहादुर श्रेष्ठ ‘मदन’, देवराज रेग्मी ‘विद्रोही’, गजेन्द्रबहादुर महत ‘कर्मा’, पवन शर्मा ‘विप्लव’, वसन्तकुमार शर्मा ‘कुशल’, हेमराज भण्डारी ‘सुदर्शन’, बलराम तिमिल्सिना ‘विप्लव’, चुडामणि खड्का ‘प्रकाश’, अशोक कुमार मण्डल ‘अमर’, उमेशकुमार यादव ‘अजय’, हरिनारायण चौधरी ‘ज्वाला’, अजय शंकर नायक ‘अविनाश’, उपेन्द्रप्रसाद शाह ‘विवेक’, लक्की शेर्पा, केशव ढुङ्गाना, वीरमान चौधरी ‘पर्वत’, विषमलाल अधिकारी दनुवार, झलकसिं दर्लामी ‘सन्देश’, विष्णुलाल वाइवा ‘ज्योति’, कपिल लामा ‘विक्रम’, ज्वाला साह ‘अचेल’, पुष्पा घर्ती ‘सपना’, सन्तकुमार चौधरी, गौरीशंकर चौधरी, हरिराम चौधरी, विजय महतो, तपेश्वर चौधरी, मानपुर चौधरी, धर्मशीला चापागाई, वीरबहादुर गोले, जोखबहादुर बरबरिया यादव, अमिक शेरचन ‘एकलव्य’, निरञ्जन चापागाईं ‘निनु’, स्वनाम साथी ‘अनाम’, जीतवीर लामा, विकेश श्रेष्ठ ‘कुशल’, रामप्रसाद बन्जाडे ‘टंकमणि’, भक्तिप्रसाद पाण्डे ‘महेश’, सर्वोत्तम डंगोल ‘कैलाश’, कृष्ण के.सी. ‘मिलन’, रामकुमार यादव ‘विकास’, घनश्याम शर्मा पौडेल ‘वैभव’, किशन शर्मा ‘उज्जवल’, जगत पार्की, कृष्ण भुजेल, दिलीपकुमार साह, कृष्णकुमार राई ‘सिद्धान्त’, असर्फि सदा, असर्फि भिन्वार यादव ‘अमर’, अतहर हुसेन फारुकी ‘अजान’, दलजीत श्रीपाली ‘प्रशान्त’, गोपीबहादुर अछामी ‘पुष्प’ ।

धर्मराज वि.क. ‘अर्जुन’, रणेन्द्र बराली ‘रक्षालाल’, पदमलाल विश्वकर्मा ‘प्रहार’, सीता नेपाली ‘रक्षा’, गणेश भित्रीकोटी, जुनकुमारी रोका ‘प्रभा’, सुष्मा शर्मा घिमिरे, गंगा बेलबासे ‘सामना’, मीना तामाङ्ग ‘रञ्जिता’, सुशीला सिंखडा ‘दुर्गा’, लक्ष्मी लामा ‘वेदना’, पूर्णप्रसाद राजवंशी, छिरिङ डम्दुल लामा ‘कार्चेन’, बुद्धिमान माझी ‘वसन्त’, भाष्कर प्रधानाङ्ग ‘प्रहार’, श्रीकृष्ण श्रेष्ठ ‘रघु’, कीर्तिबहादुर पुन ‘प्रकाण्ड सिंह’, राजबहादुर बुढा ‘अविनाश’, कलबहादुर नाथ ‘महान्’, जीवन बुढा ‘जीवन’, अच्युतम काफ्ले ‘विकास’, झलकपाणि तिवारी ‘रोशन’, नेत्रनाथ अधिकारी ‘हिमाल’, टेकबहादुर पाठक क्षेत्री ‘हिक्मत’, हिमाल शर्मा ‘विजय’, चन्द्रबहादुर खड्का ‘उजज्वल’, हरि दाहाल ‘ललित’, गोविन्द आचार्य ‘गोपाल नेपाली’, हरिओम शर्मा ‘सुरजित’, जयराम दाहाल ‘प्रकाश’, श्रीकृष्ण अधिकारी ‘विवेक’, टेकेन्द्रप्रसाद भट्ट ‘विक्रम’, ठाकुर ढकाल ‘प्रताप’, घनश्याम दाहाल ‘अविनाश’, निर्मल आचार्य ‘विमल’, पारसमणि पौडेल ‘आकाश’, गोविन्द पौडेल ‘प्रवीण’, युवराज चौलागाई ‘रविन्द्र’, गणेश बुढाथोकी ‘अजय कुमार’, दीनानाथ गौतम ‘प्रयास’, श्यामबहादुर बोहरा ‘अटल’, थिरबहादुर कार्की ‘कुशल’ ।

गणेशप्रसाद सिंह ‘खगेन्द्रसेन’, कुवेरबहादुर ओली ‘सूर्य’, भक्ति लामिछाने ‘समीर’, रेशमप्रसाद चौलागाई ‘गोपाल’, शंकर लामा ‘भीमशेन’, तुलसी ढुंगाना ‘अजय शर्मा’, विन्देश्वर राय यादव ‘अगम’, देवेन्द्रप्रसाद पटेल ‘भुषण’, राजुप्रसाद चमार हरिजन, कञ्चन खनाल, रवीन्द्र पटेल ‘धिरज’, फुल्गेन नायक ‘मोहन’, देवेन्द्र यादव ‘दिपक’, हरि ज्ञावाली ‘अखण्ड’, सुन्दरराज रेग्मी ‘युनिभर्सल’, गोविन्द तिमिल्सिना ‘सानु’, प्रमोद नारायण यादव, ईन्द्रप्रसाद गौतम ‘जगतजङ्ग’, रामराज रेग्मी ‘राघव’, सरिता महर्जन, रामचन्द्र साह सुडी, चन्द्रकुमार चौधरी (थारु), कर्णबहादुर बुढाथोकी, हर्क खड्का, मोहनबहादुर खत्री, गणेश उप्रेती सुशील, धिरेन्द्र शर्मा रमण, दुर्गाप्रसाद चापागाई, सुदन किराती, खेलप्रसाद बुढाथोकी क्षत्री, निर्मल बराल, शिवकुमार डाँगी, डम्बर सुवेदी, श्रवणकुमार याख्खा, ओङ्दी शेर्पा, मणि खम्बु, बाबुराम गौतम, चम्पा कार्की, हेमकुमार राई, देवन चाम्लिङ, अमनलाल मोदी, दुर्गाजयन्ती राई, भोगेन्द्र यादव, गीता तिमिल्सिना, सीता थेवे, होमबहादुर जवेगू, राजु आचार्य, लक्ष्मी न्यौपाने, धनमाया वि.क., बाबुराम कौशिक, विनोद काफ्ले, शेष चाँदतारा, जालिम मिया, शम्भु मण्डल, श्रीप्रसाद पासवान, सत्यनारायण भगत विन, रामानन्द महतो, श्रीप्रसाद मुखिया, सुरेन्द्रप्रसाद जैसवाल, लुमडीप्रसाद धिताल, राजकुमार यादव, लालबहादुर माझी, कमल बुढाथोकी कमल, विदुर कार्की, निसा साह, काशी महतो, विष्णु लामा, अरविन्द दास, राजेन्द्र साह, रामसिंह यादव ।

नन्दकिशोर यादव, झल्कु यादव, देवसागर दास, रामकुमार यादव, रामकुमार पासवान, कृष्णकुमार लामा, हरिनारायण महतो, रुवी कर्ण, रेणु दाहाल, यमबहादुर परियार, गणेश रेग्मी, युवराज दुलाल, रामकुमार पौडेल, राजन दाहाल, माधव सापकोटा, रमेश मल्ल, दिनेश महर्जन दीपेश, रामप्रसाद ढुङ्गाना, श्यामकुमार श्रेष्ठ, प्रेमबहादुर पुलामी, डी.पी. ढकाल, जगत सिंखडा, हिरानाथ खतिवडा त्रिचन्द्र, सरल सहयात्री, गोविन्दबहादुर बटाला, सुनिता रोकाय, गंगा पराजुली, पदमा राई, सीता दाहाल, कुलानन्द गिरी, गंगाबहादुर तामाङ, रामध्वज डल्लाकोटी, नरेन्द्र न्यौपाने, अनिल शर्मा, कमला दोङ, पेमा लामा, श्रीगोविन्द महर्जन, चन्द्रबहादुर थापा, धनबहादुर वि.क., गोपाल पाण्डे ‘उत्तम’, विशाल खड्का, धनबहादुर बुर्लाकोटी, रामप्रसाद सापकोटा ‘दीपशिखा’, समीर दाहाल, जागृत रायमाझी, राजकुमार श्रेष्ठ, रूपा महर्जन, धनप्रसाद सापकोटा विरेन, मित्रशरण शर्मा, रामजीप्रसाद बराल ‘जीवन’, गङ्गाप्रसाद पोख्रेल, कृष्णप्रसाद शर्मा, बालकृष्ण काउछामगर, तिलबहादुर सार्की, जगन्नाथ खनाल, मधु अधिकारी, सरोज अधिकारी, लालबहादुर तमु ।

लोकप्रसाद बन्जारा, लेखबहादुर थापामगर, आशमान रोका, खोपबहादुर कँडेल, दिपक कोइराला, बखानसिंह तमु, शैलेन्द्र घिमिरे, फमलाल निउरे, विष्णु भट्ट, गायत्री गुरुङ, कमला नहर्की, आशा खनाल, दुर्गा वि.क., सुर्के थारु, कमल चुँडाली, रुद्रलाल बञ्जाडे, जाकिर हुसेन, ठाकुरकुमार वि.क. ‘किशोर’, नेत्रप्रसाद पाण्डे, चक्रव्यूह थापा, सुदर्शन बराल, रेशम रसाइली, भविश्वर तिवारी, गुणाखर भुसाल, डम्बरबहादुर वि.क., पार्वती पुन, प्रकाश सुवेदी, कृष्णा के.सी., अकलबहादुर बम, रामजी चौधरी, भिमकुमारी बाँठामगर, लुमाकान्त न्यौपाने, पुनम शिर्पाइली, लुमबहादुर कार्की, भवनकुमार चौधरी, दुर्गाबहादुर चौधरी, मिथिला फुँयाल, अञ्जु दहित, सुरेन्द्र घर्ती, मञ्जु बुढा, निमकान्त डाँगी, वीरबहादुर खत्री, यमा बन्जाडे, चन्द्रबहादुर वि.क., उमा वि.क., कृष्ण अधिकारी, कृष्ण घिमिरे, पुरन गुरुङ, सीता वौडेल, रामधनी केवट, अजबहादुर शाही अमरध्वज, भीमप्रकाश शर्मा, उमाकान्त शर्मा, गणेश सलामी ‘संगम’, छिमि दोर्जे लामा, नरबहादुर विष्ट ‘प्रेम’, गोमा कुँवर ‘गौतम’, कृष्णबहादुर वि.सी. ‘जितेन्द्र’, टेकबहादुर रावल ‘दर्शन’, पूर्णदेव शर्मा ‘नवराज’, गोपाल शर्मा ‘अनल’, विमला के.सी., विशाल शर्मा, गोविन्द रोका (सचिन), कर्णबहादुर बस्नेत ‘दिपशिखा’, पार्वती थापा ‘आस्था’ ।

विन्दमान विष्ट, यज्ञबहादुर खत्री, प्रकाश रोकाया, बीरबहादुर रावत ‘सौगात’, नैनप्रसाद पहाडी ‘लेक’, मालबहादुर रोकाया ‘सितार’, बीरबहादुर कुँवर ‘सुरेश पहाडी’, रामसुर बुढा, टिका बुढाथोकी, गोरबहादुर वि.क., माइकल, गोप्यस्वर दाहाल, उमा विष्ट, लक्ष्मी पुन, जनकनाथ योगी, ओमविक्रम भाट ‘सरल’, सहदेव बोगटी ‘मानव’, जनक कलौनी, विना मगर, मञ्जु बम, लालबहादुर सोडारी, मानबहादुर धामी ‘सन्तोष’, दिपकबहादुर साउद, कर्णबहादुर वि.क., जनक बुढा, खगेन्द्र रोकाया, नरेन्द्र कुँवर, त्रिलोचन भट्ट, राजकुमार हिङमाङ, भोला सापकोटा, रत्नबहादुर वली, कृष्णराज के.सी., लिला शर्मा, चन्द्रमान श्रेष्ठ, शंकर दुलाल, पुष्प वादी, प्रकाश दाहाल, निमबहादुर बुढाथोकी, अनिता परियार, विष्णु सापकोटा, बलराम थापा, लक्ष्मीप्रसाद चौलागाई, नन्दकुमार कडरिया, हरिनारायण महतो, दानबहादुर वि.क., मातृका पोख्रेल, खिलबहादुर भण्डारी, संगीता खड्का, मनऋषि धिताल, इश्वरी भण्डारी, सुरेन्द्र भुषाल, उर्मिला माझी, रामनारायण विडारी, भीमबहादुर अधिकारी– उदयपुर, हरि खेवा– धनकुटा, गोम्वु शेर्पा– सोलु, भविन्द्र अधिकारी– संखुवासभा, खेमराज भट्टराई– मोरङ, सन्तोष थारु– सुनसरी, अमनलाल मोदी– मोरङ, गणेश प्रधान– भोजपुर, थमन सिंह राई– मोरङ ।

केपी वराल– उदयपुर, लक्ष्मी पौडेल– मोरङ, ज्योतिसिंह दर्लामी– झापा, सी.पी. कडरिया– झापा, नन्दबहादुर बोहरा– मोरङ, सपना परियार– सुनसरी, टङ्क गिरी– मोरङ, राजकिशोर यादव– रौतहट, रजी हैदर– महोत्तरी, मनोज यादव– रौतहट, पलट चौधरी– रौतहट, दिलिप चौधरी– सप्तरी, शशीकला दाहाल– महोत्तरी, हरेन्द्र यादव– रौतहट, भागवत यादव– सप्तरी, त्रिभुवन साह– रौतहट, सुनिल खरेल– रौतहट, कान्ति महतो– रौतहट, राजन ढुङ्गाना– रौतहट, प्रतिक्षा तिवारी मुखिया– धनुषा, जिवछ चौधरी– महोत्तरी, रामवावु चौधरी– महोत्तरी, शिवनाथ महतो– धनुषा, तेजु यादव– धनुषा, चन्द्रशेखर साह– धनुषा, चन्देश्वर पूर्वे– धनुषा, हरिदेव मण्डल– धनुषा, गोपाल मुखिया– धनुषा, कलाम खाँ– सप्तरी, दानालाल चौधरी– सप्तरी, लवकुश बैठा– बारा, धुरी साह– बारा, मीनप्रसाद आपागाई– बारा, रामराज चौधरी– बारा, रामदरश कुशवाह– पर्सा, शिरोमणी सापकोटा– पर्सा, शिला खनाल– बारा, शम्भुलाल श्रेष्ठ– सर्लाही, शम्भु पासवान– सर्लाही, घनश्याम रजक– सर्लाही, सुभराज लामा– सिराहा, अभिरमान थापा– सिराहा, मुनी साह– सिराहा, महेश यादव– सिराहा, लालेन्द्र मण्डल– महोत्तरी, उषा देवकोटा– सिन्धुली, सुशिला पुन– ललितपुर, वुद्धलक्ष्मी महर्जन– ललितपुर, सिर्जना गौतम– रामेछाप, रोहिणी वि.क.– सिन्धुपाल्चोक, अमरबहादुर वि.क.– काठमाडौं, लक्ष्मी गुरुङ्ग– रामेछाप, डम्वरकुमारी गुरुङ– सिन्धुली ।

चित्रबहादुर घर्तीमगर (चित्रम)– सम्पर्क मञ्च, संगीता ढुङ्गेल– रामेछाप, शंकर अधिकारी– शिक्षक मोर्चा, ओपेन्द्र शर्मा– पत्रकार/रुकुम, शिव कोइराला– काठमाडौं, कल्पना शर्मा– काठमाडौं, नवराज ढुङ्गाना– ललितपुर, सुनिल गोठे– भक्तपुर, बलराम वल– मकवानपुर, कृष्ण आचार्य– काठमाडौं, कमानसिंह मोक्तान– रामेछाप, अञ्जन तिमिल्सिना– चितवन, ओमबहादुर घलान– मकवानपुर, दिपक शाही– चितवन, दिलबहादुर वि.क – सिन्धुली, डम्वरबहादुर शाही– कालिकोट, देवबहादुर पौडेल– पर्वत, रामबहादुर भण्डारी– धादिङ, बाबुराम खरेल– चितवन, द्रोणबावु शिवाकोटी– चितवन, शम्भु महर्जन– काठमाडौं, ऋषिकेशव बुढा– चितवन, डिल्लीमान तामाङ– रामेछाप, रामकुमार लामा– रामेछाप, संगिता भट्टराई– चितवन, अर्जुन के.सी.– काठमाडौं, तेजकुमारी पौडेल– कास्की, सोमती गुरुङ–कास्की, एलिसा आले– कास्की, शिवजी लामिछाने– तनहुँ, क्षितिज लामिछाने– स्याङजा, दिपक चर्तीमगर– स्याङजा, गणेश थकाली– मुस्ताङ, मकसुद अली– रुपन्देही, हिरा केवट– रुपन्देही, नवराज अधिकारी–प्युठान, वीरबहादुर घर्ती– रोल्पा, हर्कमान पुन– दाङ ।

रामजी थापा– नवलपरासी, बावुलाल पुन– रोल्पा, लक्ष्मीप्रसाद शर्मा– बर्दिया, रामबहादुर के.सी.– प्युठान, नरेन्द्र पाल– बाँके, दिपेन्द्र शाह– बाँके, हरिलाल चौधरी– दाङ, दलसिंह योगी – बाँके, प्रेम कटवाल– बाँके, परमानन्द वर्मा– बाँके, वुद्धि जि.सी. – गुल्मी, निमबहादुर पाण्डे– गुल्मी, विनोद पहाडी– रुपन्देही, तेजबहादुर रायमाझी– अर्घाखाँची, लेखराज रेग्मी– दाङ, अञ्जना चौधरी– बाँके, रिज्जु श्रेष्ठ– रुपन्देही, ओमप्रकाश के.सी.– बाँके, युवराज के.सी.– गुल्मी, हरिमाया शर्मा– सुर्खेत, लुम्बिनी गौतम– रुकुम, प्रकाश (जी.एम.) पुन– रुकुम, कृष्ण रेग्मी– रुकुम, धनवीर ओली– रुकुम, तेजेन्द्र खाम– रुकुम, रत्नबहादुर गाहा– सुर्खेत, पञ्चा सिंह– सुर्खेत, सुरवीर वुढा– मुगु, मेघबहादुर श्रेष्ठ (महेश)– रुकुम, टिकाराम वली– सल्यान, निमबहादुर के.सी.– सल्यान, जनक वि.सी.–जुम्ला, झक्कु घर्ती– रुकुम, वुद्धिप्रकाश शर्मा– रुकुम, काली चलाउने– डोल्पा, दिलमाया बुढा–सल्यान, पूर्णिमा– कालिकोट ।

अनिल– जुम्ला, जगत पुन– रुकुम, कृष्णबहादुर खड्का– जाजरकोट, जीतबहादुर राणा– सुर्खेत, अमरसिंह राठौर– जाजरकोट, देवबहादुर ओली– सुर्खेत, देवजङ्ग शाही– कालिकोट, नारायण जि.सी.– कालिकोट, नरबहादुर पुन– रुकुम, गङ्गाबहादुर घर्ती– रोल्पा, गोविन्द तिमल्सिना– सुर्खेत, तुले वि.क. दैलेखी– कालिकोट, लालकेश जैशी– हुम्ला, रत्न शाही– कालिकोट, कुन्ती जोशी– डँडेल्धुरा, रामबहादुर देवकर– कञ्चनपुर, लाजुराम चौधरी– कैलाली, अगस्त अधिकारी– कैलाली, रणबहादुर कुँवर– डडेल्धुरा, जमनसिंह धामी– दार्चुला, झङ्कर सावद– अछाम, दुर्गा अधिकारी– कैलाली, अक्कल रावल– अछाम, जंगबहादुर वि.क.– डोटी, शिवसिंह ओली– डोटी, मीनबहादुर कुँवर– वझाङ, जनक जोशी– बझाङ, गोकुल खनाल– कैलाली, नन्दराम सावद– अछाम, जनार्दन जोशी– डोटी, महेश शाही– बाजुरा, गोपाल चन्द– बैतडी, सिद्धराज भाट– डोटी, झङ्कर रावल– अछाम ।

चन्द्रबहादुर रोका–स्याङजा, शनिकुमार वली– कतार, सुरेन्द्र श्रेष्ठ– यूके, लिला सोमैमगर– पाल्पा, सिंहबहादुर गोले तामाङ्ग– चितवन, छवि थापा– हुम्ला, माया चेपाङ्ग– गोरखा, कुमार हुमागाई– काभे्र, पदम विश्वकर्मा लेकाली– स्याङ्गजा, दलबहादुर जी.सी. –जुम्ला, ममिला वान्तवा राई– भोजपुर, विजय सिंह– सिराहा, कल्याणसिंह परियार– सिराहा, राजेन्द्र राम– रौतहट, अनिल पासवान– धनुषा, रमेश श्रेष्ठ, सरोज रसाइली, हरिबहादुर बुढा, अस्मिता राना, मङ्गल अमात्य, राजकुमार यादव– रौतहट, प्रमिला यादव– धनुषा, दिलकुमारी साह –महोत्तरी, लुकमान मन्सुरी– सुनसरी, उपेन्द्र यादव– सर्लाही, चन्दे्रश्वर यादव– महोत्तरी /

पूर्व क्रान्तिकारी माओवादीबाट

रामबहादुर थापा ‘बादल’, देवप्रसाद गुरुङ ‘कान्छाबहादुर’, पम्फा भुसाल ‘विद्युत’, हितमान शाक्य ‘सुमन’, नारायण शर्मा पौडेल ‘कमलप्रसाद’, कुलप्रसाद के.सी. ‘सोनाम’, श्रीराम ढकाल ‘प्रशान्त’, सूर्यप्रकाश सुवेदी ‘पथिक’, महेश्वर दाहाल, पूर्ण घर्ती ‘आयाम’, सावित्रीकुमार काफ्ले ‘समर’, मायाप्रसाद शर्मा ‘पारसमणी’, सुरेश आलेमगर ‘मिन्हाम’, यशोदा सुवेदी ‘प्रभा’, अमृता थापामगर ‘सन्ध्या’, दिलिप प्रजापति ‘भिष्म’, लक्ष्मण पन्त ‘अमल’, ईन्द्र आङ्गबो ‘मौसम’, डाचाराज वाग्ले ।

लक्ष्मणदत्त जोशी ‘सुरज’, कर्णजीत बुढाथोकी ‘सुशील’, मंगल शाही ‘प्रतिक’, नरेश भण्डारी, हेमराज शर्मा ‘डाइमण्ड’, दामा शर्मा, ईन्द्रजीत थारु ‘ब्राइन’, आई.पी.खरेल, देवीलाल चौधरी ‘शक्ति’, रूपा चौधरी ‘प्रकृति’, नारायण अधिकारी अजितसिंह’, हरिबहादुर चुमान ‘अजित’, परशुराम रम्तेल ‘प्रमोद’, मोहनहरी पौड्याल ‘विकास’, बुद्धिराम गुरुङ ‘टसी’, देवेन्द्र श्रेष्ठ ‘दिवाकर’, तारा घर्ती ‘अञ्जली’, राजकाजी महर्जन ‘जीवन’, कुमारी मोक्तान, दावा तामाङ ‘क्षितिज’, शिव श्रेष्ठ, मैनकुमार मोक्तान ‘मदन’, निरू दर्लामी, युवराज भट्टराई ‘समिर’, देवेन्द्र पराजुली ‘दिप’, सोनालाल साह ‘आशिष’, महादेव यादव, रुद्र ठाडामगर ‘रामचन्द्र’, सुनिता यादव, सरस्वती पोख्रेल ‘शारदा’, लालबहादुर सुस्लिङमगर, कुलप्रसाद साम्बा ‘कुशल लिम्बु’, हेमबहादुर कार्की ‘विशाल’, नरबहादुर दुलाल ‘नेटवर्क’ ।

सुशीला कन्दङ्वा, हर्क नेम्वाङ् ‘मिक्सो’, मनोज थापा, नेपबहादुर कुँवरमगर ‘विवेक’, लेखनाथ न्यौपाने, रामदीप आचार्य ‘बजिर’, होमकुमारी खापुङ, ज्ञानु बस्नेत ‘आकांक्षा’, चन्द्रबहादुर बुढा ‘सागर’, मणिकुमार साङपाङ ‘विजय’, पितबहादुर महतारा, नेपबहादुर थारु ‘सिंहराज’, देवकी मल्ल (विपना), नवराज न्यौपाने ‘विमुख’, ढकविर राना ‘शान्त’, तुलसीराम पुनमगर ‘सुवास’, आशबहादुर रोका ‘रक्तिम’, गिरबहादुर थापा ‘विरबल’, वीरबहादुर कार्की ‘चाहाल’, नन्दसिंह सार्की ‘चक्रदेव’, भानु श्रेष्ठ, लोकबहादुर थापा, पार्वती थापा, प्रतिभा श्रेष्ठ ‘उर्मिला’, सीता आचार्य ‘लीमा’, रेणुका चौलागाईं, रूकु चौलागाईं ‘रचना’, श्याम यादव, रामनारायण सिंह, विश्वजीत यादव, खेम बम, दिपक मैनाली, मोहनकुमार खडका ‘हिमशिखर’, देवान राई ।

सुरेन्द्रप्रकाश जवेगु ‘नवीन लिम्बु’, अमरसिं थापा, युवराज आचार्य ‘साकार’, कर्ण शाही, जेवी रसाइली, एकराज थापा, श्याम किशोर यादव, विशाल रसाइली, सुरेन्द्र मेहता, खडग कन्दङ्वा ‘रोशन’, देवनाथ यादव, राजन पौडेल, पि.एल. श्रेष्ठ, विश्व बराल ‘अनुप’, सुरज राई (राजकुमार), मञ्जली शाक्य (आस्था), अतिन्द्रकेशरी न्यौपाने, सत्यनारायण शेरचन, अर्जुन छन्त्याल, सुरज गैरे ‘पारस शर्मा’, रामलाल वि.क. ‘शिखर’, धनबहादुर वि.क. ‘नवीन’, विजय भण्डारी (प्रतिरोध), आनन्दलाल विश्वकर्मा ‘किरण’, प्रेमप्रकाश भट्ट ‘आदित्य’, वीरबहादुर थापा ‘पाताल’, पदम रिजाल ‘नवीन’, दिपेन्द्र श्रेष्ठ, दुर्गा राई, राजेन्द्र किराती, रत्न ढकाल, शालिक काफ्ले, दीपक देवकोटा (अनुप), मनलाल खत्री ‘मिलन’, लोचन के.सी., हरिशरण तिमिल्सिना, धु्रव बुढाथोकी ‘धिरण’, ऋषिराम पुन, ईश्वरबाबु गौली ‘सुरेश’, आर.सी.न्यौपाने, आङदावा शेर्पा, चन्द्रमणि गुरागाईं, विनिता घिमिरे ‘सामना’, विष्णुप्रसाद गौतम ‘अडिक’, कर्णबहादुर बस्नेत, हर्क लावती ‘कान्छा लावती’, नवराज धामी, बीर्खबहादुर थापा ‘मानप्रकाश’, शिव खाती ‘निकास’, धर्मप्रसाद अधिकारी ‘जगदीश’।

दिपेन्द्रकुमार माझी, अञ्जान लामा, ईश्वरबहादुर कार्की, विष्णुपुकार श्रेष्ठ, सीता अधिकारी, लोकेन्द्र राना ‘प्रशान्त’, खड्गराज सेजुवाल ‘विश्वप्रकाश’, वेदबहादुर गुरुङ्ग ‘कर्साङ्ग’, धु्रव आङदङवे, भैरवबहादुर भण्डारी, नारायण लामिछाने ‘नरेश’, दोर्जे लामा पाख्रिन ‘छिरिङ’, रामपुकार यादव, सुशीला पौडेल, ज्ञाननाथ गैरे ‘अनिल’, नवराज पुरी, हर्क थापा, मोहन नेम्वाङ ‘सञ्चार’, खिमकुमार वि.क., बलराम सुनार, कुमार तामाङ्ग, मिलन सुवाल, पृथ्वी बलाम्पाखी, डा.बुद्धि नेपाली ‘विराट’, दुर्लभकुमार पुनमगर ‘दिक्पाल’, हरिभक्त नेपाली ‘एटम’, कुलाल डङ्गोल, दिलकृष्ण तज, भीम पाख्रिन, दीपेन्द्र रोकाया, सुरेश कर्माचार्य, ज्ञानलक्ष्मी महर्जन, जीवनकुमार कार्की ‘कुशल’, अर्जुन धामी, आर.वि.तमु, काजीमान थिङ, काशीराम बुढामगर ‘झङ्कार’, किशोर वि.क ।

तिर्थराज ज्ञवाली ‘राजन’, सुरेश खड्गी, पट्टु चौधरी, सन्तबहादुर गुरुङ्ग ‘सविन’, उमिता बराइली, धु्रव पराजुली ‘धु्रव’, गुणकुमार राई ‘रुपक’, कृष्ण लम्साल, सोममाया राई ‘सिन्धु’, पूर्ण लोप्साम, वासु मिश्र, नवराज दाहाल, गणेश खत्री ‘पावेल’, मानबहादुर के.सी. ‘विपिन’, ज्ञानु पुन, जीतबहादुर पुन ‘जेम्स’, शम्भु श्रेष्ठ ‘शिरिस’, निजा मुद्दीन, इमाश्वर देवकोटा ‘विराग’, उर्मिला वि.क., हर्क शाही, विविष्टा चौधरी ‘विपिन’, गोपाल प्रसाद जैसी ‘मुक्ति’, रामबहादुर दहित थारु, भुवनचन्द्र वि.क.(शान) बैतडी, डण्डी सञ्ज्याल (किरण)– अछाम, सरोज बोगटी (विपिन)– कालिकोट, प्रताप जैशी (ज्योतिष)– जाजरकोट, लक्ष्मीकन्नी बुढा (प्रतिक्षा)– जुम्ला, जसवीर गायन (जटिल)– जाजरकोट, कृष्णा शाह (सन्ध्या)– जाजरकोट, समर वि.क. (सजीव)– सुर्खेत, रणसिं परियार– हुम्ला, जगत शाही– कालिकोट ।

हरिबहादुर के.सी– प्युठान, धनबहादुर पुन (मित्र)– सल्यान, फविन्द्र आचार्य (क्षितिज)– रोल्पा, महावीर राना (सुनिल)– रोल्पा, मणिराम बुढाथोकी– रोल्पा, विजयकुमार घर्ती– रोल्पा, मोहन के.सी.(रोषण)– रोल्पा, ओमप्रकाश घर्ती(अडिग)– रोल्पा, धनबहादुर वि.क.– बागलुङ, कर्णबहादुर परियार– बागलुङ, निर्मल श्रेष्ठ– बाग्लुङ, जीतबहादुर थापा (हिरा)– पाल्पा, नवीन थापा– पाल्पा, लीलबहादुर के.सी. (संगम)– गुल्मी, मीनराज गिरी– कञ्चनपुर, देवेन्द्र ढुङ्गाना– कञ्चनपुर, रमेश थापा (चट्याङ)– कञ्चनपुर, टेकेन्द्र साउद (कुसुम)– कञ्चनपुर, नरेन्द्र चौधरी– कञ्चनपुर, लक्ष्मण चौधरी (सुयोग्य)– कैलाली, प्रेम चौधरी (रविन्द्र)– कैलाली, खड्क शाह (संघर्ष), फिरुलाल चौधरी– कैलाली, ध्रुवि किरण– बाँके, नरेश पौडेल– बाँके, शेषुराम भण्डारी– दाङ, राजन शाह– दाङ,नेवबहादुर रोका (स्टार)– दाङ ।

अञ्जना चौधरी– बर्दिया, पुजा कार्की– रुपन्देही, करम हुसैन– कपिलवस्तु, भावना कोइराला– रुपन्देही, सूर्य नेउपाने– नवलपरासी, दिपक पन्त (विदुर)– तनहुँ, शिव खनाल– कास्की, जयनारायण तिवारी– पर्वत, सतिमाया तामाङ– लमजुङ, शान्ता भुजेल– लमजुङ, गीता गहतराज– गोरखा, गीता रसाइली– काभ्रे, उपेन्द्र आले– सिन्धुपाल्चोक, घ्याम्सो लामा– रामेछाप, नाम्गेल लामा– दोलखा, अच्युत पन्त– चितवन, अभिषेक गोले– चितवन, टीका सुवेदी– चितवन, पृथक तामाङ– मकवानपुर, आशा नेपाली– मकवानपुर, विवेक दनुवार राई– मकवानपुर, देवी दुलाल– सिन्धुपाल्चोक, सुरेन्द्र गुरुङ्ग– चितवन, प्रेम– बारा, अफ्तर आलम– बारा, बुधनीदेवी महतो– महोत्तरी, सौरभ शर्मा– सर्लाही, विमलकुमार बानियाँ– कृषिविज्ञ, श्रीनारायण प्रतिहार– धनुषा, रामचन्द्र महतो– मोरङ, राजकुमार साह– सुनसरी, रहिम मियाँ– सुनसरी, नरेश सञ्जेल– झापा, राज– इलाम, चिन्तन– तेह्रथुम, परिचित– पाँचथर ।

सौरभ गुरुङ– इलाम, धर्म– भोजपुर, काजीमान– उदयपुर, राजु लामा– पत्रकार, उपेश महर्जन, रुवी श्रेष्ठ– ललितपुर, भाग्यराम महर्जन– ललितपुर, गगन मगर– ललितपुर, अमर बुढाथोकी– सम्पर्क मञ्च, रामचन्द्र फुँयाल– नेवा, कमला राई– नेवा, हुकुम पोख्रेल– बुद्धिजीवी, संगम लिम्बु– मजदुर, लक्ष्मी ढकाल– मजदुर, अर्जुन चिमौरिया– मजदुर, साङमाला तामाङ– मजदुर, वीरेन्द्र बस्नेत– विद्यार्थी, खुशीराम चौधरी– विद्यार्थी, उत्तम अधिकारी– विद्यार्थी, ढाप्ला लामा– लामा मोर्चा, शिला हमाल– जर्मन, हरि नेपाली– यु.ए.ई., मुक्ति मरासिनी– चीन, प्रकाश अधिकारी– अष्ट्रेलिया, नन्दलाल शर्मा– भारत, दुर्गा भुसाल– बुद्धिजीवी, डिल्ली अधिकारी– विशेष

पूर्व नेकपा (माओवादी)बाट

मातृका यादव, गोपाल ठाकुर, जगत यादव, महेशप्रसाद यादव, विनोद उपाध्याय, योगेन्द्र साह, रामप्रित यादव, देवशरण यादव, भुलाई राम, छेदी यादव रञ्जीत, सन्तोष विष्ट, सोमबहादुर थापा, निर्मल रतोकी, लाल किरण, दिनेश यादव, रामानन्द यादव, छोटेलाल यादव, सुवोध यादव, रञ्जीत यादव, नवीन यादव, विमलप्रसाद साह, ई.नुरुल होदा आलाम, रामगमन साह, गोविन्द पंज्ञानी, योगेन्द्र मण्डल (पप्पू) /

पूर्व क्रान्तिकारी कम्युनिस्ट पार्टीका तर्फबाट

मणि थापा, टिकाविक्रम हमाल, रक्तिम लामा, आङगामी, भक्त रसाइली, प्रकाश गौतम, गोविन्द राई, माधव थापा, मातृका पौडेल, दिपक देवकोटा, काल्साङ लामा, विमल निरौला, सुशील राजवंशी, श्याम दाहाल, सुरज राई

नेकपा माओवादीका विद्रोही

तिलक परियार, वसन्त घर्तीमगर, तेजबहादुर मिजार, बुद्धिमान तामाङ, वष्णु विश्वकर्मा, झम्कप्रसाद पराजुली, रामबहादुर थापामगर, मदन देवकोटा, विष्णु मिजार, उमेश घोरसाइने, विश्वास शर्मा, इन्द्र तिमिल्सिना, प्रकाश राई, देवेन्द्र पौडेल ‘प्रताप’, प्रकाश खनाल ‘शैलेष’, गजेन्द्र घर्तीमगर

जयपुरी समूहबाट

जयपुरी घर्ती, भविश्वर पराजुली, अनिल राई, फुर्वा लामा

प्रदेशहरुबाट आयोजक समितिमा रहेकाहरु

प्रदेश नं १

पुष्प ढुंगाना– सुनसरी, अइन्द्र विक्रम वेघा– सुनसरी, विजय विश्वास थारु– मोरङ, पुरुषोत्तम चुडाल ‘राजु’– झापा, बोधराज दाहाल ‘असिम’– झापा, कृष्ण अधिकारी ‘उमेश’– झापा, गगन पुरी– झापा, हंशलाल राजवंशी– झापा, मोहन टुडू– झापा, पुजा खनाल– झापा, राजन किराती ‘वासु’– उदयपुर, उर्मिला तामाङ– इलाम, टिका घिमिरे– इलाम, अनिल योगी– ओखलढुङ्गा, दिनेश लावती– पाँचथर, गणेश राई ‘उज्ज्वल’– धनकुटा, सुरेश राई– खोटाङ, दिलकुमार राई– भोजपुर ।

भेषकुमारी राउत– उदयपुर, नारायण बुर्जामगर– उदयपुर, महेन्द्र जगेवु ‘फुङ्नीमा’– पाँचथर, विजय लिम्बु– ताप्लेजुङ, लक्ष्मी आङदेम्बो– ताप्लेजुङ, विनोद कटुवाल– उदयपुर, हिमाल गिरी– सोलुखुम्बु, पूर्णप्रसाद राई– संखुवासभा, राजकुमार यादव– मोरङ, भानु मैनाली– सुनसरी, राम राई– इलाम, काजी भट्टराई– ताप्लेजुङ, देवेन्द्र खत्री– पाँचथर, धर्म वन– सोलुखुम्बु, राजेश खतिवडा– भोजपुर, उपेन्द्र राय– मोरङ, ऋषिराम ढुङ्गाना– धनकुटा, रघु गौतम– तेह्रथुम, जितेश योञ्जन– झापा, श्यामवीर लिम्बु– झापा, रामजन अली– सुनसरी, मदन चुडाल– सुनसरी, प्रेम विभक ‘दृष्टि’– मोरङ, चिरञ्जीवी लामिछाने– इलाम, कल्पना कार्की– झापा ।

बन्दना कडेरिया– ताप्लेजुङ, चन्द्रकला गुरुङ– ताप्लेजुङ, इन्द्रबहादुर इम्सुङ– तेह्रथुम, तारा भट्टराई– तेह्रथुम, उमा विष्ट– संखुवासभा, दीपक पाण्डे– खोटाङ, रामकुमार कार्की– ओखलढुङ्गा, निशान्त शर्मा– ओखलढुङ्गा, विनोद सुनुवार– ओखलढुङ्गा, अमन राजवंशी– झापा, रिमा कुलुङ– सोलुखुम्बु, शुष्मा राई– धनकुटा, नमिता न्यौपाने– मोरङ, लता न्यौपाने– मोरङ, जुनु लावती– पाँचथर, योगेश भण्डारी– मोरङ

प्रदेश नं. २

श्रवण यादव– सिरहा, ठक्कु मण्डल– सिरहा, रामआधार कापर– महोत्तरी, माधव कोइराला– महोत्तरी, ध्रुव ढकाल– सर्लाही, रामबाबु बैठा– पर्सा, दुर्गा क्षेत्री– पर्सा, अशोक लामा– बारा, सिर्जन– बारा, दिवस पाण्डे– बारा, महेन्द्र लामा– सिराहा, केशव बराल– महोत्तरी, फुलगेन साह– धनुषा, रामकुमार पासवान– सिरहा, रामपित राम– सिरहा, राम आशिष मेहता– बारा, देवनारायण महतो– सिरहा, प्रभु यादव– पर्सा, सावित्री कार्की– सर्लाही, महेशलाल यादव– विद्यार्थी

प्रदेश नं. ३

योगेश पौडेल– काठमाडौं, इन्दिरा अधिकारी– काठमाडौं, सुरेन्द्र भुजेल– काठमाडौं, देवकी पौडेल– काठमाडौं, गुणेन्द्र घर्ती’– सम्पर्क मञ्च, मनोजकुमार घर्ती– पत्रकार, सरस्वती न्यौपाने– सम्पर्क मञ्च, न्हुच्छे महर्जन– ललितपुर, राजु आलेमगर– ललितपुर, उर्मिला लामा तामाङ– ललितपुर, कृष्णलाल गोजा– भक्तपुर, सन्तोष राजभण्डारी– भक्तपुर, रामचन्द्र अधिकारी– विद्यार्थी, मदन अर्याल– विद्यार्थी, रञ्जित तामाङ– विद्यार्थी, रुद्र विष्ट– विद्यार्थी, राधिका तामाङ– नुवाकोट, राममाया बोगटी– नुवाकोट, दिपक शाही– चितवन, ईश्वर सापकोटा– चितवन, नन्दलाल दाहाल– चितवन, मनराज भण्डारी– धादिङ, ललित घलान– मकवानपुर, सर्केस घलान– मकवानपुर, पानीराज बम्जन– सिन्धुली, प्रेमकुमार कार्की ‘सेवक’– रामेछाप, तारानारायण श्रेष्ठ– रामेछाप, माधवप्रसाद लामिछाने– रसुवा ।

प्रेमप्रसाद सापकोटा– सिन्धुपाल्चोक, अमानसिंह तामाङ– सिन्धुपाल्चोक, अमृता नेपाल– सिन्धुपाल्चोक, इन्द्रबहादुर थिङ ‘छिन्ताङ’– काभ्रे, हरि के.सी.– काभ्रे, टिका बास्तोला– ललितपुर, शर्मिला त्रिपाठी– काठमाडौं, शिव फुँयाल– काठमाडौं, ओमचरण अमात्य– भक्तपुर, विरु तामाङ– भक्तपुर, योगेन्द्र घिसिङ– ललितपुर, गणेश सिंखडा– काठमाडौं, अर्जुन पाठक– काठमाडौं, चित्रबहादुर गोले– सिन्धुपाल्चोक, भवानी पौडेल– काठमाडौं, दीपक राई– काठमाडौं, ओमनाथ पाण्डे– काठमाडौं, प्रदीप शाह– काठमाडौं, रवि गौतम– काठमाडौं, रामप्रसाद खनाल– काठमाडौं, जानुका पौडेल– काठमाडौं, भीमा गौतम– काठमाडौं, पिताम्वर गिरी– मजदुर, भावना सुवेदी– बुद्धिजीवी, भूमिनन्द देवकोटा– बुद्धिजीवी, नवराज पुडासैनी– सम्पर्कमञ्च, भवानी थापा– सम्पर्क मञ्च ।

मुना घिमिरे– सम्पर्क मञ्च, काल्साङ लामा– सम्पर्क मञ्च, सुचित्रा श्रेष्ठ– भक्तपुर, उमा कपाली– भक्तपुर, प्रगति चौधरी– भक्तपुर, भावना श्रेष्ठ– भक्तपुर, वविता श्रेष्ठ– भक्तपुर, मुकुन्द पौडेल– नुवाकोट, पुष्प लामिछाने– नुवाकोट, सुभाष तामाङ– नुवाकोट, सुभद्रा नेपाल– नुवाकोट, कल्पना रिमाल– नुवाकोट, केशव पुडासैनी– नुवाकोट, कृष्णप्रसाद पुडासैनी– चितवन, राजु अमगाई– चितवन, मानबहादुर स्याङबो– चितवन, सविता लामा– चितवन, लक्ष्मी ढकाल– चितवन, मनराज भण्डारी– धादिङ, दीपा सिंखडा– धादिङ, शर्मिला तामाङ– मकवानपुर, लक्ष्मी पाख्रिन ‘डोल्मा’– मकवानपुर, दीपा बोहरा– सिन्धुली, मेघनाथ घिमिरे ‘प्रभाकर’– रसुवा, बासु लामिछाने– रसुवा, भगवती न्यौपाने– रसुवा, भगवती प्रधान– दोलखा, आकाश– दोलखा, रोशन कार्की– दोलखा ।

रिता रिमाल– दोलखा, देवकुमारी नेपाल– सिन्धुपाल्चोक, कल्पना न्यौपाने– सिन्धुपाल्चोक, सरस्वती लामा ‘कविता’– काभ्रे, भीमबहादुर वाइवा ‘ज्वाला’– काभ्रे, मीना पाख्रिन ‘अनु’– काभ्रे, आइतसिं– काभ्रे, रिता ढकाल– काभ्रे, देवलाल घिसिङ ‘अनुसिल’– काभ्रे, बाबु घिसिङ– विशेष, डि.वी. तामाङ (स्याङताङ)– विशेष, बाबा बस्नेत (महिला)– विशेष, सुनिता रेग्मी– केन्द्रीय कार्यालय, एविन्द्र पराजुली– केन्द्रीय कार्यालय, नहेन्द्र खड्का– काठमाडौं, रविन्द्र के.सी.– काठमाडौं, के.पी. पाठक– काठमाडौं, प्रगति महरा– कलाकार काठमाडौं, सुरेन्द्र बस्नेत– विद्यार्थी, दीपक देवकोटा– विद्यार्थी, रमेश धामी– विद्यार्थी, पुरण के.सी.– विद्यार्थी, पवन रेग्मी– विद्यार्थी, तिलकराज भण्डारी– विद्यार्थी, गोपाल न्यौपाने– विद्यार्थी, विष्णु थापा– मजदुर, दीपक पुलामी– ललितपुर, राजेश– ललितपुर, भक्तबहादुर दर्लामी– ललितपुर, सञ्जिता रसाइली– चितवन, दीपक लामिछाने– धादिङ, अक्कल तामाङ– धादिङ, दीपक वि.क.– धादिङ ।

मातृका भट्टराई– सिन्धुली, कविता कोइराला– सिन्धुली, कमल दाहाल– सिन्धुली, हरिशचन्द्र देवकोटा– सिन्धुली, खड्क रजक– सिन्धुली, तुलबहादुर माझी– सिन्धुली, लाल कान्छा– सिुन्धुपाल्चोक, दिपेश पुन– विद्यार्थी, गंगाराम तिमिल्सिना– विद्यार्थी, गोपाल न्यौपाने– विद्यार्र्थी, विजय गौतम– विद्यार्थी, ध्रुवविक्रम वली– विद्यार्थी, राजेश्वरी सुवेदी– विद्यार्थी, दिपक पाण्डे– विद्यार्थी, कुलमान गिरी– विद्यार्थी, अमितावच्चन दास– विद्यार्थी, जुनकुमारी बुढा– काठमाडौं, टेकबहादुर घर्ती– ललितपुर, शिव श्रेष्ठ– सम्पर्क मञ्च, शम्भु राई– सम्पर्क मञ्च, कुलमान बुढा– सम्पर्क मञ्च ।

प्रदेश न. ४

भगवती तिवारी– गोर्खा, गीता शाही– तनहुँ, कुशुम बुढा– वाग्लुङ, निर्मला सुवेदी– कास्की, मनरुपा शर्मा– पर्वत, कल्पना अर्याल– स्याङजा, सिर्जना गैरे– नवलपुर, लक्ष्मी पौडेल– स्याङजा, बालकृष्ण रानाभाट– कास्की, गुणराज देवकोटा– गोर्खा, धु्रव लम्साल– स्याङजा, राजेन्द्रकेशरी न्यौपाने– तनहुँ, मानबहादुर कार्की– पर्वत, छमबहादुर तमु– गोर्खा, केशव पौडेल– कास्की, भैरवबहादुर भण्डारी– लमजुङ, सुदीप कुँवर– पर्वत, छममाया मगर– गोरखा, बन्दना पाण्डे– गोरखा, शोभा थापा– लम्जुङ, रामबहादुर थापा– तनहुँ, सुमन देवकोटा– कास्की, यज्ञवल्लव शर्मा– ‘विद्रोही’– वागलुङ, चन्द्रप्रसाद घिमिरे– म्याग्दी ।

प्रकाश न्यौपाने– स्याङ्जा, मदन आले– तनहुँ, रामचन्द्र पौडेल– लमजुङ, स्थिरप्रसाद खनाल– कास्की, सूर्य गौली– तनहुँ, प्रेम राना– पर्वत, कृष्ण वि.क.– पर्वत, प्रकाश घर्तीमगर– बागलुङ, गोमा घिमिरे– कास्की, डिल्ली विक्रम शाही– कास्की, गीता शर्मा– बागलुङ, सुवास वि.क.– म्याग्दी, राजीव घिमिरे– वाग्लुङ, कृष्ण के.सी.–बागलुङ,
चेतनाथ पोखरेल– नवलपरासी, तिलक उप्रेती– बागलुङ, पूर्ण थापा ‘कुशलरक्षा’– नवलपुर, केशरी घर्तीमगर– वाग्लुङ, खड्गबहादुर थनेट– नवलपुर

प्रदेश न. ५

रामलाल पराजुली– अर्घाखाँची, माधव शर्मा– प्युठान, राजेन्द्र वि.क.– पाल्पा, विश्वराज थारु– बर्दिया, सवीर खाँ– बाँके, राधा अधिकारी– प्युठान, शिवप्रसाद थारु– बर्दिया, नरसिंह राना– पाल्पा, रक्षाराम बर्मा– बाँके, विनाराम थारु– बर्दिया, कोलराज पुरी– बर्दिया, ऋषिराम रोका– रोल्पा, चोपलाल आचार्य– रुपन्देही, चन्द्र खनाल– बर्दिया, भक्तबहादुर पुन अर्घाखाँची, जेनी बञ्जाडे– कपिलवस्तु, प्रेम गुरुङ– रुपन्देही, पूर्ण के.सी.– रोल्पा, पूर्ण सुवेदी– प्युठान, महावीर रानामगर– प्युठान ।

अमृत धामी– रुपन्देही, सन्तोषी पाण्डे– कपिलवस्तु, योगमाया रायमाझी– अर्घाखाँची, निर्मल महरा– दाङ, तुलसी डाँगी– दाङ, दामोदर आचार्य– बाँके, गिरिराज के.सी.– दाङ, श्यामकुमार बुढा– दाङ, जयवीर घर्ती ‘जेनी’– दाङ, टिका ओली– रुपन्देही, निर्मला वि.क.– रुपन्देही, प्रदीप कठायत ‘मिलन’– रुपन्देही, कृष्ण पोखरेल– रुपन्देही, लेखनाथ न्यौपाने– रुपन्देही, सन्देश चापागाई– रुपन्देही, जयबहादुर धामी– रुपन्देही, लोकबहादुर श्रेष्ठ– नवलपरासी, शिला घिमिरे– कपिलवस्तु, भीमबहादुर थापा– नवलपरासी, सिर्जना तरामुमगर– गुल्मी, निमानन्द गैरे– रुपन्देही, पदम क्षेत्री– अर्घाखाँची, नारायण भुसाल– कपिलवस्तु, राजेन्द्र भुषाल– अर्घाखाँची, तुलशा राना– पाल्पा, विनप्रसाद रोका ‘टार्जन’– रोल्पा, ओलवीर घर्ती– दाङ, दिलु योञ्जन– पाल्पा, रेशम पुन ‘चट्याङ’– रोल्पा ।

कर्मलाल परियार– रोल्पा, मनकुमारी घर्ती– रोल्पा, नन्दबहादुर पुन– रोल्पा, गोवद्र्धन कवँर– रोल्पा, मालती डाँगी पुन– रोल्पा, हरी कवँर ‘जञ्जिर’– रोल्पा, नेमबहादुर खड्का– रोल्पा, दिनेश रोका– पत्रकार/रोल्पा, भक्तबहादुर वली ‘सुशील’– रोल्पा, रत्न महरा– रोल्पा, भानबहादुर घर्ती– रोल्पा, राजेन्द्र आचार्य– अर्घाखाँची, बलिभद्र पाण्डे– अर्घाखाँची, केवी भुषाल– अर्घाखाँची, मानबहादुर पाण्डे– अर्घाखाँची, रामबहादुर रायमाझी– अर्घाखाँची, प्रकाश ज्ञवाली– अर्घाखाँची, रामबहादुर रायमाझी– अर्घाखाँची, सुभाष बञ्जाडे– अर्घाखाँची, विवेक गैरे– अर्घाखाँची, धर्मराज भुषाल– अर्घाखाँची, जीवन चौहान– अर्घाखाँची, मणि अधिकारी अर्घाखाँची, युवराज भुषाल– अर्घाखाँची, खगराज पोखरेल– अर्घाखाँची, विष्णु बेल्वासे– अर्घाखाँची, चुरामणी खनाल– अर्घाखाँची ।

प्रदेश न. ६

गणेशबहादुर शाही– कालिकोट, सर्पराज सिंह ‘कर्णध्वज’– कालिकोट, काशी बराल– कालिकोट, छक्कबहादुर लामा– हुम्ला, महेन्द्र शाही– हुम्ला, सुस्मिता शाही– हुम्ला, डम्बरबहादुर रावत– जाजरकोट, चन्द्रबहादुर थापा– जाजरकोट, चित्रबहादुर के.सी.– सल्यान, तिलवीर बुढाथोकी– सल्यान, सुम्निमा डिसी– सल्यान, कल्पना पुन ‘रचना’– सल्यान, पौराम वि.क.– कालिकोट, देवीराम देवकोटा– कालिकोट, नयाँराम थापा– दैलेख, छवि सुवेदी– दैलेख, तेजबहादुर चन्द– दैलेख, बखत भण्डारी– दैलेख ।

उपेन्द्र कुमार रावत– दैलेख, गोविन्द शाही– हुम्ला, जुम्कित लामा– हुम्ला, चन्द्रसिं कार्की– हुम्ला, दण्डविक्रम विष्ट– कालिकोट, जनक गौतम ‘अमृत’ जाजरकोट, हरिबहादुर थापा– जाजरकोट, बुद्धि गुरुङ ‘प्रभाकर’– जाजरकोट, जसु राना ‘निशा’– जाजरकोट, पार्वती वि.क. ‘शान्ता’– जाजरकोट, भवानी शर्मा ‘निलम’– जाजरकोट, बराम थापा– दैलेख, खड्क बास्पाने, दीपक गौतम– जुम्ला, हाँक– जुम्ला, मनबहादुर बुढा ‘चुनौती’– जुम्ला, लालबहादुर सार्की– जुम्ला, धर्मराज बोहोरा– ‘विस्फोट’ डोल्पा, मनबहादुर कुवर, अप्सरा न्यौपाने– जुम्ला, पारश गौतम– डोल्पा, लोकेन्द्र रोकाया– मुग, महान् परियार– मुगु, खेमबहादुर सिंह– विद्यार्थी कालिकोट ।

धर्मबहादुर के.सी. (जिज्ञासु)– रुकुम, देविलाल गौतम– रुकुम, राधा वली– रुकुम, गजेन्द्रबहादुर वली (कैलाश)– रुकुम, पुनिराज घर्ती– रुकुम, मिलन खड्का– रुकुम, प्रेमकुमारी वि.क.(सूर्य)– रुकुम, प्रतिभा के.सी.– रुकुम, गोरखबहादुर के.सी.– रुकुम, डिला महतारा– रुकुम, लक्ष्मी शर्मा– प्रदेश कार्यालय, वसन्त शर्मा (प्रदेश कार्यालय), मानबहादुर मल्ल– सल्यान, धनमान पुन– रुकुम विद्यार्थी, कृतिबहादुर राना ‘दीप’– सल्यान, हरिप्रकाश बुढाथोकी– सल्यान, सेतीराम वली ‘दिनेश’– सल्यान, रुद्रबहादुर घर्ती ‘प्रगति’– सल्यान, कमल वि.क. ‘आरम्भ’– सल्यान, विष्णु लामा– हुम्ला, तावला जिङमेत लामा– हुम्ला, प्रेमबहादुर खत्री– जाजरकोट, दानसिंह नेपाली– सुर्खेत, ललिता रेग्मी– दैलेख, ललिता वि.सी.– दैलेख, ललित बुढा– जाजरकोट ।

प्रदेश नं ७

शान्ति नेपाली– बझाङ, अमिनप्रसाद दहित– कञ्चनपुर, फुल्लन राना थारु– कञ्चनपुर, गोपाल रसाइली– कञ्चनपुर, विमला सिंह– कैलाली, रङ्गनाथ ढकाल– कैलाली, झपड साउद– अछाम, शेरबहादुर चौधरी– कैलाली, रामसमझ राना– कैलाली, विनिता वि.क.– बाजुरा, मानसिं माल– डडेलधुरा, उमेश भट्ट– डडेलधुरा, नन्दबहादुर वि.क.– कैलाली, लक्ष्मी वि.क.– दार्चुला, बमबहादुर राउत– अछाम, लोकबहादुर बोहरा ‘अविरल’, दिपेन्द्र कुँवर– बैतडी, देविचन्द्र बुढा– बाजुरा, विनिता चौधरी– कैलाली, धनमाया भाट– डडेलधुरा, तिलकबहादुर सिंह– कैलाली, फुलाराम चौधरी– कैलाली, नरेन्द्र तिमिल्सिना– कैलाली, जगदीश पाल– दार्चुला ।

कल्याणसिंह धामी– दार्चुला, टोपबहादुर खड्का– बझाङ, रतनबहादुर सिंह– बझाङ, खेमराज पाण्डे– कञ्चनपुर, ललित थापा– कैलाली, छवि ओली– डोटी, कृष्ण धामी– दार्चुला, महेशदत्त जोशी– कञ्चनपुर, अमरबहादुर बोहोरा– डडेलधुरा, लिला कुवर– दार्चुला, कौशल्या ओझा– कञ्चनपुर, लालबहादुर वि.क.– दार्चुला, जानकी साउद– अछाम, नरहरिनाथ योगी– कञ्चनपुर, नन्दलाल धामी– बझाङ, दधिराज घिमिरे– बेल्जियम/यूके, डा. कृष्ण अर्याल– नर्वे, राजेन्द्र शर्मा– भारत, सुरेन्द्र देवकर– भारत, चक्रबहादुर मलाती– भारत, उदयराज गौतम– बेल्जियम, हेमन्त पौडेल– यूएई, रविन लिङदेन– हङकङ, उषा थापा– भारत ।

रमेश तिवारी– मलेसिया, डिल्लीबहादुर धिताल– कोरिया, शेषमणि शर्मा– अष्ट्रेलिया, डा. भरत नेपाल– अष्टे«लिया, डा. भूपालमान श्रेष्ठ– जापान, दिपेश भण्डारी ‘दिपेश’, सुरेश तामाङ ‘सुनसान’, राजन चौहान ‘सरोज’, सुष्मा गौतम, दुधराज योञ्जन ‘निर्मल’, मातृकाप्रसाद भट्टराई ‘वसन्त’, ज्ञानबहादुर माझी ‘विवेक’, श्यामसुन्दर श्रेष्ठ ‘विवेक’, खड्क रजनमगर ‘धिरज’, ज्ञानेन्द्रबहादुर गुरुङ ‘कसम’, शम्भुप्रसाद देवकोटा ‘सरोज’, शङ्कर बोहरा ‘निर्मल’, मणि थापा ‘गोपाल’, पोष्टबहादुर बुढा ‘रणदीप’, प्रेमराज वली ‘प्रभात’, कविराम बस्नेत ‘कस्मिर’, श्रीराम गिरी ‘गगन’, गणबहादुर घर्ती ‘पर्वत’, सर्वजीत पुन ‘योद्धा’, चित्रबहादुर घर्तीमगर ‘संग्राम’ ।

टेकबहादुर खड्का ‘भुवन’, बुद्धिसागर पुन ‘संगम’, देवबहादुर बुढा ‘दिनेश’, जयबहादुर घर्तीमगर ‘संघर्ष’, कमल घर्ती ‘मधुकर’, खगेश्वर शर्मा ‘मुक्ति’, खुशीराम चौधरी ‘मनोज’, जुक्तिराम घर्तीमगर ‘विजय’, दामोदर अधिकारी ‘सम्भव’, मकरसिंह गुरुङ ‘प्रगति’, विष्णुप्रसाद बराल ‘विजय’, शान्तिबहादुर बस्नेत ‘क्रान्ति’, गगनबहादुर शाही ‘प्रखर’, हरिप्रसाद थारु ‘विजय’, विर्खबहादुर महतारा, लालबहादुर रोकाय ‘तुफान’ ।

फेसबुक मार्फत कमेन्ट गर्नुहोस् ।